Кеазим Исинов (1940 - 2023). Живот.
Мистерията Кеазим Исинов в галерия Лоранъ с изложба „Живот“.
Мистерията винаги е в малкото, в семето. От него израства голямото и то тръгва по света, общува,прославя.
Да затвориш живота през природата, морето, Орфей и Евридика, Самуил, Крали Марко, копнежа по висините, видението, в семенце е велико! Това е изкуство на концентрация и вътрешен копнеж за усещане, вдишване, аромат.
Добрият майстор може да го направи и да се смали. Това е изкуство, което става Култура, а Културата пребъдва. Тя е тази, която носи на плещите си историята и на нея винаги можеш да се опреш. Тя спасява. Тя е фундамента на живота. Тя е първият етаж на обществения живот, следва организации и регулации, за за се изкачим до благоденствие и просперитет! Без първия етаж сградата винаги ще рухва.
Николай Рьорих е казал „Където има култура има Мир! Където има Мир има култура!“
Кеазим Исинов ни остави изкуство, което стана култура. То се вля в културния фонд на човечеството. То е многопластово за изследване и необятно в посланията си!
Заповядайте на ул. „Марин Дринов“ №30 в галерия „Лоранъ“ за да станете част от този процес и да занесете в сърцата си или в дома си частица от този културен фонд!
Антоанета Дюнгелян
